زندگی

این خیلی خوب است که توی دور همی ها و یا وبلاگ ها از اتفاقهای خوب و لحظات خوش زندگی بگوییم و یک نصویر بی عیب و نقص از زندگیمان به نمایش بگذاریم.

تصویری که نگاه کردن به آن حس خوبی در بیننده ایجاد کند.

اما من معتقدم این یک جور خیانت به خود و مخاطب است.

واقعیت زندگی سرشار از فراز و نشیب است و نمی توان سختی های آن را انکار کرد.

اگر فقط یک بخش خوب یا بد آن را به نمایش بگذاریم عادلانه و صادقانه نیست.

هر کس در شرایط خود مشکلات و مزایایی دارد که مختص آن موقعیت است و اگر فقط یک طرف قضیه را ببیند هم برای خودش و هم برای دیگران مشکل زا می شود.

این دقیقا مثل انگاره ای است که فیلم های هالیوودی برای ما می سازد.

دنیایی سپید یا سیاه

مثلا مادرانی که یک سره از موهبت های بچه دار شدن و لطافت های دنیای مادری می گویند خیلی وقت ها باعث می شوند تا وقتی مادر جوان تنهایی با مریضی و یا شیطنت های بی حد  و حصر فرزندش روبرو شود احساس کند چقدر ناتوان است و چقدر از دیگران عقب است.

و یا وقتی زوج هایی که همش در باره روابط گل و بلبلشان می گویند و توی مهمانی ها لبخندها و تعارفاتشان را می بینیم و در باطن هزار جور مشکل دارند.

یا دنیای تجرد که متاهلین فکر می کنند اگر توی ان باقی می ماندند، هوشبخت تر بودند و زندگی به کامشان شیرین تر بود.

ولی واقعیت زندگی این است که هر موقعیت خاص هر دو روی سکه را دارد  و من اصلا این بحث های مثبت اندیشی را قبول ندارم که کلا قسمت های منفی زندگی را انکار می کنند و قایمش می کنند چون مطمئنم یک روز بوی تعفنش بیرون می زند.

قبول دارم که باید قسمت های خوب را قدر دانست، شکرش را بجا آورد و از موهبتش به دیگران هم داد.

و قسمت های بد را باید قبول کرد و سعی کرد تا بهتر شوند و انکارشان نکرد.

ولی به تصویر گذاشتن یک زندگی بی عیب و نقص را اصلا نمی پسندم.

گذشته از بخش جذب حسادت، باعث می شود توقع دیگران از خودشان و شرایطشان بالا رود و این یعنی خیانت به همنوع

کسانی که همیشه لبخند به لب دارند و همیشه همه چیزشان درست و عالی است موجوذات مفلوکی هستند که پوشش پر زرق و برقی بر روی زندگی ویرانشان کشیده اند تا هم خودشان و هم دیگران چشمشان به آن نیفتد.

باور کنیم زندگی هیچ کس آیینه تمام نمای خوشبختی نیست.

همیشه کسی هست که حسرت زندگی ما را داشته باشد.

/ 9 نظر / 6 بازدید
پزشک خیابان گرد

چه دیدگاه خوبی حرف دل خیلی ها رو زدید هیچ وقت همه چیز خوب خوب نیست

خلوت گزیده

دقیقا[گل]

هانیه

عالی بود.

فینیکس

بزار برادرانه یه نصیحتی بهت بکنم.... نمیزاری؟؟؟باشع هر طور ملایمی..

مجبوب حبیب

سلام دوست جدیدم. تازه شروع کردم به خوندن اینجا. یه چیز خوبی توی نوشته هات هست که باعث شد از این به بعد بخونم شما رو ان شاء الله. :) منم سعی میکنم سیاه و سفید زندگی ام هر دو رو بنویسم. اینطوری خیلی بهتره حتی واسه خودم :) چون میدونیم از چه سختی هایی عبور کردیم تا به چه شادی ای رسیدیم یا بالعکس. چه شادی ای نادرستی ما رو به غم فعلی رسونده.

مجيد شفيعي

سلام عالي بود ممنون تذكر خوبي بود و كاش اين رو تو نگاه كردنمون لحاظ كنيم چون همه كه هيچ تغريبا هيچ كس رو نمي شه درست كرد يادمون باشه نقلي كه ميشنويم برشي از زندگيه كسيه كه اگر دروغ نگفته باشه و تحت تاثير احساساتش غلط نفهميده باشه تازه يه بخش و به قول درست تو يه روي زندگيه ممنون

شکوفه

زندگی پر از فراز و نشیبه هر کس انکار کنه با خودش صادق نیست هر کدوم از ما آدما قطعا روزای سخت و عذاب آور و تجربه کردیم و همچنین روزای شاد و قشنگ و خیلی خوبه که به همه چیز در وبلاگت اشاره می کنی کلی سر ذوق میام با خوندن پست هایی که میزاری اونایی که درون مایه خوبی دارن خوشحالم میکنن و البته اونایی هم که غم دارن غمگینم میکنه بهر حال زشت و زیبا ،خوب و بد ،حسن و عیب و ... همه همه کنار هم قرار دارند ان شالله که همیشه اوضاع بر وفق مرادمان باشد و اگر هم نیست خیلی زود به مرادمان گردد(آمین)

در برابر باد

لایک(پسندیدم)

اردلان

نوشته هات رو خوندم جالب بودن.... منم پسری هستم که نگهداری از پدر و مادر هیچوقت نذاشت ازدواج کنم هی در انتظار فرداها یهو دیدم که خودم هم پیر شدم...