متاهلانه

با گروهی از دوستان متاهلم دور هم جمع شده بودیم.

قدیمی ترینمان 7 سال از ازدواجش می گذشت و تازه ترین زوج چند ماه زندگی مشترک را تجربه کرده بودند.

همه در رده سنی 32 تا 38 سال بودند.

شوهرانشان هم در همین رده سنی بودند.

مجرد جمع من بودم.

بحث ناگهان به سمت و سویی رفت که گویا دغدغه مشترک همگان بود.

برایم جالب بود که همه آنها بدون استثنا در روابط زناشویی خود مشکل داشتند و از بی تفاوتی و سردی شوهرانشان می نالیدند.

تعدادی از آنها حتی به مشاور هم مراجعه کرده بودند و به آنها گفته شده بود که میزان نیاز و غریزه آنها طبیعی است و زنان در دهه 30 خود در اوج و غلیان نیاز هستند و متاسفانه شوهرانشان در این سن و سال درگیر فشارهای کار و دغدغه های دیگری هستند که باعث می شود از همسرانشان فاصله بگیرند و البته تمایل آنها در این سن و سال خیلی کمتر از زنان همسنشان است.

دوستی از مشاورش نقل می کرد که به او گفنه برخلاف باور عموم مردان بعد از 35 سالگی سراشیبی تمایل جنسی را طی می کنند و به نوعی تاریخ مصرفشان رو به انقضا می رود.

دیگری می گفت فشاری که از این بابت متحمل می شود طاقتش را طاق کرده است و هرچقدر هم دلبری می کند و فضا را در خانه برای ایجاد ارتباط آماده می کند ولی باز هم با شوهری روبرو می شود که بهانه پارازیت ها و تاثیر مخرب آنها را روی مردانگی اش میاورد.

او تازه عروسی به قدمت 5 ماه است.

دیگری گفت که از اول زنی سردمزاج بوده ولی بعد از تولد کودکش وضعش بهتر شده و با اینکه هیکلی متناسب و خوب دارد روابط دوماهانه با شوهرش دارد.

جالب بود که به این نتیجه رسیدند که با دارو و مواد غذایی این مورد را کنترل کنند و نیازهایشان را از بین ببرند.

وقتی پیشنهاد دادم بهتر است روی شوهرانتان کار کنید خندیدند و گفتند تو مجردی برو خوش باش...

راستش را بخواهید دلم خیلی گرفت.

خیلی وقتها با خودم فکر می کنم که دوستان متاهلم هرچه نداشته باشند از این بابت فشاری را متحمل نمی شوند ولی گویا سخت در اشتباه بودم.

یاد صحنه آزمایش پوری فش فشو در کتاب دایی جان ناپلئون افتادم که یکی از دوستان گفت در زمان قدیم دختران را پیش قابله می بردند و گواهی تائید بکارت و سلامت برایشان می گرفتند ولی این روزها باید پسرها را امتحان کرد و گواهی مردانگی برایشان گرفت.

به قولی روزگار غریبیست...

 / 20 نظر / 9 بازدید
نمایش نظرات قبلی
baran

!ajab

باران

این موضوع یکی از دلایلی است که من می خوام بخاطرش طلاق بگیرم. مسائل دیگه هم کنارش هست و بدتر از همه این که من از روز اول ازدواج با این مساله مواجه شدم. عین سیلی به صورتم خورد. آدم حس خواسته نشدن و بد بودن داره در صورتی که من به لطف خدا هم چهره خوبی دارم و هم هیکلم خیلی خوبه و به خودم می رسم. از همه نظر گرم و پرشورم. ولی همیشه پس زده شدم. بار این پس زدگی همیشه همراه یه زن می مونه... خیلی تلخه. خیلی. می شه بگی آشناهاییت که به این دلیل جدا شدن از تصمیم شون راضی هستن یا نه؟ آدم می ترسه تجربه اش تکرار شه... بدتر از اون این که نمی دونی بین این سرخوردگی ها و خصوصیات مثبتی که همسرت داره کدوم رو باید انتخاب کنی... تحملش سخته واقعا :(

واتو

عجب پستی بود والاااااااااااا بلا تکلیفمون کرد شوهر کنیم یا نکنیم حالا

چرا ما ايرانيا عادت داريم همه چيزو به عموم عادت بديم...بله درسته اين مسئله زياد شده ولي بايد ببيني چند درصد جامعه اين طوريه؟ هر وقت اين درصا به 40 يا 50 درصد رسيد يعني زياده.... من تو كل فاميلامون يك نفرم با اين مشكل روبرو نشده....پس نميشه گفت زياده...بايد خودمونو اصلاح كنيم بيشتر ازاينكه فقط بگيم اين طوري شده

مریم

برای من عجیبه این صحبتها مردانی را که من میشناسم از 30 سال تا 65 سال هستند و همگی تقاضای بوسیدن و در آغوش کشیدن را در روابط شان اعلام میدارند و شاید هم در ذهنشان به سکس هم فکر میکنند که مجبورند به دلیل نوع شخصیت من و اعتقادات من ابراز نکنند !

مریم

من فکر میکنم اصلا فکر زیبایی نیست که میزان علاقه شوهر را به خود با میزان تقاضای اون از سکس بسنجیم ؟ تا یه حدی بله ولی چه ربطی داره آخه ! برعکش هم ممکنه تقاضا آنقدر روی سکس بره که زن فکر کنه فقط برای ارضای نیاز مرد ساخته شده و ابزار دست مرد شده !

مهدی دولتی

فقط حرف های جالب شنیدم و عجب چیزای پیدا می شه.

سارا

نمیدونم چطور ممکنه!!!!برای من کاملا برعکسه ..بعضی شبا واقعا حوصله ندارم اینقدر صبر میکنم که شوهرم اول بخوابه تا من جرات کنم برم توتخت

اتاقی برای تنهایی

من مطالعه در این مورد بسی دارم.متاسفانه 67درصد طلاق ها در جامعه ما بخاطر همین مساله است.که گاها بعضی ها آنرا پنهان کرده(شاید از روی شرم و حیا) ولی بازخورد اونو به شکل دیگه نشان میدن و کار را تا پای طلاق پیش میبرن(ولی ریشه اصلی همون نارضایتی جنسی است) عامل این موضوع برمیگرده به عدم مطالعه ما در این رابطه،(میل جنسی چهارچوبی داره که هر دو طرف باید با مطالعه و رعایت نکاتی به اون برسند)و بهداشت در این بین نقش بسزایی ایفا میکنه.

مجيد شفيعي

خلقتي كرده خدا براي ماها ها [نیشخند] دخترا فوبيا دارن و پسرا زمين رو گاز ميگيرن زن كه بچه دار ميشه فوبيا ي بچه ش از بين ميره و تازه ياد گرفته و راه افتاده ولي مرد استرسها و گرفتارياش شروع ميشه و خلاصه كه دنياست و "خلقت في كبد" ش انتظار رو بايد حذف كرد و زندگي كرد حال را