حسرت

حسرتی که توی نگاهش است تنم را می لرزاند . فنجان چای را به لبانش نزدیک می کند و نگاهش را از زن جوان میز روبرو بر می کند و زیر لب می گوید : از ما که گذشت تو قدر بدان .

 هیچ حوصله موعظه ندارم و می دانم باز شروع خواهد کرد و خواهد گفت که پدر و مادر محدودش کردند و هیچ وقت پول نداشت و هیچ لذتی از جوانیش نبرد و به خاطر فشار های اطرافیان و ترس از ترشیده شدن در 32 سالگی بدون فکر به آخرین خواستگارش جواب مثبت داد و مثل سگ پشیمان است.

و من حوصله شنیدن درد دل هایی که زیرش ته رنگ حسرت و حسادت به من است ندارم . پدر و مادر را مقصر می دانم و از همه بیشتر خودش را که شجاعت تغییر نداشت و به راتی همه را محکوم می کند و مشکلات و اشتباهات خودش را نمی بیند.

حالا اینجا زیر درخت مجنون رستوران بین راه جاده چالوس نشسته و با دیدن زن جوانی که به تنهایی سفر می کند یاد تمام محدودیت هایش افتاده . محدودیت هایی که من به عنوان خواهر کوچکترش با تک تکشان جنگیدم و شکستشان دادم.

حسرت توی نگاهش به زن جوان هنگامی که پشت فرمان می نشیند و به راهش ادامه می دهد دلم را می لرزاند. زیر لب می گوید دلم می خواست جای او باشم .و من سکوت می کنم .

امسال

باز زیر همان درخت بید نشسته ام و به بخار چای داغ خیره شده ام. زن خانواده روبرویی زیرچشمی نگاهم می کند. سنگینی نگاهش برایم آشناست.عادت کرده ام به نگاه سنگین و پر حسرت زنان دیگر زمانی که تنها در اماکن عمومی ظاهر می شوم

بید مجنون ، چای داغ و نگاه زن روبرویی لبخند تلخی روی لبانم می نشاند. شاید اون سال من هم باید به خواهرم میگفتم که جای آن زن تنها بودن هم آسان نیست. او موفق است و مستقل ولی تمام آنها جای خالی محبتی را که دلش را گرم کند نمی گیرد. او تنها سفر می کند . زیبایی ها را می بیند ولی ته ته دلش کسی را می خواهد که لذت دیدن زیبایی را با او شریک شود.

پول چای را می دهم و در مسیر رفتن سوی ماشین  به زن که حالا سرگرم غذا دادن به دخترک شیرین زبانش است می گویم : دخترک جذابیست و باعث افتخار هر مادری.  لبخند می زند و بهم نگاه می کنیم .کاش بداند که هرکدام از ما چیزی داریم که دیگری در حسرتش است.

سفر به تنهایی تجربه لذت بخشی است ولی ...

 

/ 20 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
اِلا

[تایید]

عمه

سلام.مرداخیلی کمترازما احساساتی ورمانتیکن ...اصلا اهل حرف نیستن بیشترباید توی عملشون نیت اون مطلب روپیداکنی .مابیشتربا زبان لذت می بریم باگوش لذت می بریم.تفاوتهای فردی بینمون زیاده[گل]

نینا

هرکدام از ما چیزی داریم که دیگری در حسرتش است. این جملت خیلی قشنگ بود هر چیزی لذت بخشه ولی باید دید طریقه لذت بردن چه جوریه شاید بعد تاهل ما حسرت مجردی را بکشیم

مهرداد

خدایا مُردیم از خوشی غم برسون ...

واتو

وای حسرت چیزی است که دل دل همه ادمهاسا هر کدام به نحوی

هلیا

حسرت و ترس از تنهاییی... [گل][گل]

سایه ها

تلخ قهوه نه به خاطر مزه اش به خاطر تنها خوردنش

مرضییه

آهنگ وبلاگتون خیلی غمگینه

مجيد شفيعي

و مشكل هميشگي يا بايد تنها بود يا هميشه با هم آخه اين چه روند غلط و زجر آوريه كه ما درستش كرديم؟؟؟ اگه با طرفت خوشحال نيستي يا حسرت سفر تنها رو داري خب برو سفر برو تنها برو و كاري هم به اين كه او اين چند روز را چه ميكند نداشته باش ترس از آينده بيچاره كرده ما ها رو ترس از چيزي كه وجود نداره