وظیفه ما

مذاکرات به جای قابل قبولی رسید، دکتر ظریف وظیفه خود را به حق تمام و کمال انجام داد و نتایجش برای همه ایرانیان که سالهاست خبرهای تلخ می شنوند و روز به روز از جامعه جهانی رانده تر می شدند شیرین بود. حالا این مرد می تواند الگوی خوبی باشد برای همه ما، همه مایی که سالهاست با فرهنگ دروغ و رشوه و ریا خو کرده ایم و چنان ماهرانه سر هم کلاه می گذاریم که انگار بهترین اعمال است، الگویی برای ما که هربار خواستیم دروغ بگوییم تتمه وجدان خود را خفه کردیم که همه دروغ می گویند و به بالا می رسند، اسم ادم های کلاش و کلاه بردار را زرنگ گذاشتیم و ته دل حسادت کردیم که چرا نتوانستیم آقازاده ای گیربیاوریم تا با او زد و بند کنیم و پورشه های چند میلیاردی داشته باشیم. مگر نه اینکه از قدیم گفته اند جامعه رنگ و بوی حکامش را می گیرد و زنبارگی عهد ناصرالدین شاه را مثل می زدند و بجه بازی های مظفرالدین شاه را. حالا ما مردمی که درد کشیدیم و ده سال خوره به جانمان افتاد و از نیروی باقیمانده استفاده کردیم ، باید زودتر دوران نقاهت را بکذرانیم و مثل هر بیماری دیگری هیچ کس بهتر از خودمان کمکی نمی کند. حالا از فردا صبح می توانیم متفاوت در سر کار حاضر شویم. می توانیم کار ارباب رجوع را بنا بر وظیفه انسانی و اداری راه بیندازیم و نه بنا بر پول جای و شیرینی. می توانیم هر جنس را به تناسب قیمت خرید بفروشیم و نه همه را با قیمت بالاترین خرید. می توانیم در فرم هایی که پر می کنیم حقیقت را بنویسیم و بدون اینکه کاری را بلد نباشیم ادعایش را نکنیم. امتحان ها بدون تقلب هم می کذرد و نباید از استادها انتظارداشته باشیم به خاطر جنسیت و پولمان نمره دهند. می توانیم از فردا با درک بهتری برای آینده کشور پشت میزهایمان بنشینیم و کارهایمان را مانند آقای دکتر ظریف به سرانجام برسانیم و برای هدف های بزرگ تر از مادیات شخصی ، گام برداریم. دکتر ظریف اگر می خواست مثل بقیه فکر کند می شد همان تیم مذاکره گر قبلی. اگر او هم می گفت همه از زیر کار در می روند و چرا من نه؟ امروز مردم ایران جشم هایشان را با لبخند نمی کشودند ، کار من ، شغل تو، درس خواندن او همه یک هدف بزرگ را در دل خود دارد، پیشرفت کشوری که رشدش مایه بهبود سطح زندکی همه ما خواهد بود. آگاه باشیم و متعهد.

/ 4 نظر / 40 بازدید
انسی

سلام. من با وبلاگ شما تازه آشنا شدم. منم 30 سالمه و مجردم. چقدر نوشته هاتون شبیه حرفای دل منه

بهزاد

احسنت، به این تیز بینی شما که به نکات بسار مهمی اشاره کردید. همه چیز از خود ما شروع می شود. از جزئی ترین اعمال و رفتار های ما. می دانید؟ بایستی با استاندارهای جهانی عمل کنیم و این تنها به مسائل اقتصادی خلاصه نمی شود و به همه ارکان یک جامعه را که تک تک انسان ها در آن به مثابه کل جامعه است تسری پیدا می کند. ظریف مرد بزرگی است و کاری بس عظیم انجام داد که تبعات نیکو و مثمر ثمر آن به تدریج آشکار خواهد شد. باید بدانیم که اقتدار یک ملت به دست هر یک از آحاد آن بدست می آید و هزینه دارد. هر کدام از ما اگر طالب این اقتدار هستیم که قطعا هم هستیم باید همچون ظریف باشیم. به تکتات بسیار بسیار مهم و مورد توجهی اشاره کردید. از این پس بایستی بیشتر کار کنیم، و درست کار کنیم تا آینده این کشور و ملت با غرور و سربلندی هر چه بیشتر تضمین شود. سپاس و درود

نفس

سلام.سال نوت مبارک .خوش به حالت که میتونی اینقدر خوشبین باشی.ایا امیدی هست به ما مردمی که یه عمر بافرهنگ کلاهبرداری و دروغگویی بزرگ شدیم.یکیش خودمن.اگه پارتی گیر بیارم حتما ازش استفاده میکنم.

رضا

بانوی گرامی سلام، امروز بعد از مدتها فرصتی حاصل شد تا وبلاگ دوستان را ببینم و برای بعضی وبلاگهای آشنا کامنت بگذارم، منجمله وبلاگ شما، سال نو را اگر چه با تاخیر، به شما و خانواده محترمتان تبریک میگویم. فرمایشی که مرقوم داشته اید معقول و منطقی است و قاعدتا باید همیشه در بین احاد مردم یک کشور حاکم باشد، اگر که خواستار اعتلای خود هستند. نکته ایکه مضافا به ذهن بنده میرسد چیزی بود که نمود آنرا در رسانه ها خصوصا رسانه های خارجی دیدم و برایم تازگی داشت این بود که برای اولین بار مردم ما از خانه هایشان بیرون آمدند در خیابانها و بجای مرگ بر کی، مرگ بر کی، شاعر زنده باد فلان، زنده باد فلان سر دادند. نمیدانم اینها مردم خود ما بودند یا از کره مریخ آمده بودند. خدارا شکر اینهم تحولی بود که در سال نو رخ داد. بالاخره همو محول الاحوال است.