سکوت شبانه

ساعاتی مانده به أذان صبح، ، فرشی را که از درگاه اویخته اند کنار می زنم، صورتم در مقابله با هجوم سرما درهم کشیده می شود، کلاهم را پایان می کشم و شالم را جلوی صورتم می بندم، ناگهان متوجه سکوت می شوم، سکوتی که با تمام شور و شلوغی ها یک پرده فاصله داشت، سکوتی عجیب در صحنی بزرگ، تنها صدای یکنواخت فواره های حوض وسط حیاط است که به گوش می رسد، از ان همه هیاهوی داخل هیچ نشأنی اینجا نیست، سرمای استخوان سوز خراسان همه را به داخل تارانده است، من اما، مقهور جادوی سکوت شبانه همانجا می نشینم، خیره می شوم به بازی فواره های حوض، همه ان شلوغی ها تبدیل شده به همهمه ای دور دست، چشم می دوزم به آسمان سرخ، قطره باران روی گونه ام می چکد، چقدر به این سکوت و ارامش نیاز داشتم، تا روشن شدن هوا همانجا می نشینم در خلوتی که یک پرده با جمع فاصله داشت،

/ 16 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مریم

بابا ایول جیگررررررررررررررررررر قبول باشه همیشه به این زیارتها اون گوشه کنارا ما رو یاد کن

سحر

سلام زیارتت قبول دوست خوبم دل من اونجا جامونده اگه دل تو هم جا مونده منتظرش نباش ،چون برنمیگرده این فراخوان مربوط به چه جلسه ایه؟

زهرا

واااااااااااااااااااای خوش به حالت زیارت قبول عزیزدلم با اون دله پاکت واسه ماهم دعا کن [گل]

شیرین

التماس دعا.... خیلی محتاج نظر مرحمت و لطفشون هستم

زهرا

اررررررررررررررررره دله پاااااااااکت عزیزم[گل]

بهار

زیارت قبول بانو ماروهم یادکردی اونجا؟[سوال]

شیدا

زیارتت قبول گل ناز ، چقدر سبک شدن در صحن مطهر و مملو از انرژی مثبتش مست کننده است . مخصوصا وقتی صدای اذان هم باهاش توام باشه. آدم فکر می کنه هر لحظه روحش به پروردگارش نزدیک و نزدیک تر میشه خالی از تعلقات این دنیاو هجوم افکار و مسائلش.

سارا

سلام زیارت قبول می بینی چ سرمای خشکیه من هر روز در این هوا که بهش بعد دوسال هنوز عادت نکردم رونفس میکشم جمعه حرم بودم خیلی شولوغ بوووووود جدا از گرمای پشت پرده هوای صحن و سکوتش و نورش دل نوازه

نفس

سالهاست که نتوانسته ام دل به خلوص و حس زلال حرم بدهم...انگار حس و حالی که با آن نشستن و نگاه کردن به آن آسمان وجود دارد هیچ جا نیست..

م.م

خوندم که "فرشی از درگاه آویختن" حدس زدم که باید مشهد بوده باشی! زیارتت قبول باشه