زنانی که می درند

مرتضی طلایی، نایب رییس شورای شهر تهران، در جلسه‌ای همراه با خبرنگاران شورا برای اثبات نظر خود در حمایت از طرح تفکیک جنسیتی در شهرداری تهران به شکل ناگهانی به سمت خبرنگار زنی که از او سوال می‌کرد هجوم برد که این اقدام باعث شد خبرنگار خود را عقب بکشد. طلایی در این زمان با لحنی که نشانه اثبات سخنانش بود، پرسید: پس چرا خودت را کنار کشیدی؟

به گزارش خبرگزاری ایسنا، وی در ادامه به مکالمات خود با همسرش اشاره کرد و گفت: « به خانمم گفتم من دارم می‌روم سر کار و آنجا سه خانم که دو تا از آنان مطلقه هستند کار می‌کنند ، شما راضی هستی؟ گفت:‌ «قلم پایت را می‌شکنم. من به عنوان زن دلم می‌خواهد همسرم امنیت داشته باشد».

خیلی دوست دارم هرچه زودتر این خبر تکذیب شود. از وقتی شنیدمش مثل آتش به جانم افتاده است .

خبر را که خواندم آتش گرفتم.

داغ دلم تازه شد.

هنوز خشمم از اتفاق چند هفته پیش فروکش نکرده بود که سرزنش شده بودم که چرا به مردی که جای پدرم بود التماس دعا گفتم و همسرش عتابم کرد. چرا که دیده بود مردان به راحتی می لغزند و زنانی هستند که می لغزانند و همه را به یک چوب راند حتی  من را که مردش برایم پیرمردی باصفا بیش نبود.

حق هم داشت به چشم مردانی منزه تر و توجیح تر را دیده بود که راهی دیگر رفته بودند و همسران اولشان را کنار گذاشته بودند.

ما زنان موجودات خطرناکی هستیم. زنانی که در دنیای مردسالار پرورش یافته ایم. زنانی که از شوهران و پدرانمان کشیده ایم و پسرانمان را طوری تربیت می کنیم که ... ما را از عروسانمان بگیرند و این سیکل معیوب را تکرار می کنیم.

زنانی که بهم رحم نمی کنیم و نمی فهمیم که مرز میان ما و دیگر بسیار باریک است . همانطور که همسر این جناب نمی فهمد که با بیوگی به اندازه یک بوسه عزرائیل بر پیشانی مهر خورده شوهرش فاصله دارد و آنگاه او هم به خیل زنانی می پیوندد که به قول خود جامعه را خطرناک کرده اند.

همین است دیگر وقتی از کودکی دخترکان را فقط برای ازدواج تربیت می کنیم همین می شود، فقط رویایشان به لباس عروس خلاصه می شود همین می شود، که وقتی شب رویایی تمام می شود می مانند که آیا زندگی تمام شد؟ نمی دانند که چه باید بکنند و شروع می کنند به فخر فروختن به آنهایی که شوهر ، این تاج سر را ندارند. و به دیده حقارت به آنها می نگرند ولی  سعی می کنم چشم بر روی آمار ها ببندم که می گویند میزان فحشا در میان زن های متاهل کم از دیگر زنان ندارد.

بعد احساس نا امنی لعنتی، اینکه مرد هر کاری بکند انگشت خطا رو به زن است . هر دو زن. یا زنش ارضایش نکرده یا زن دیگر اغوایش کرده. مرد نازنین که داشت کار خودش را می کرد.

بی انصاف ها.

از همان اول هم لیلیت آدم را حسرت به دل گذاشت و رفت و چشم گرسنه آدم دنبالش ماند و حوا هم به زمین کشاندش و به مصیبت های دنیوی کشاندش.

زن است دیگر جنس دوم.

حالم بد است.

خیلی بد.

 

/ 24 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
گلاره

(زنانی که بهم رحم نمی کنیم و نمی فهمیم که مرز میان ما و دیگر بسیار باریک است . همانطور که همسر این جناب نمی فهمد که با بیوگی به اندازه یک بوسه عزرائیل بر پیشانی مهر خورده شوهرش فاصله دارد و آنگاه او هم به خیل زنانی می پیوندد که به قول خود جامعه را خطرناک کرده اند.)...خیلی جملات فوق العاده ای بود...[گل] ممنون بابت این پست و این یادآوری...قلب من هم به درد اومد...زن بودن واقعا" سخته...و این جامعه ی لعنتی با این طرز فکرهای احمقانه، سخت ترش هم کرده...[عصبانی][سبز][سبز][سبز] امیدوارم روزی برسه که دیگه جامعه مون و مردمش این طوری فکر نکنن... و متاسفم بریا این کار آقای طلایی...اگه یه زن هم با یه مرد همچین کاری می کرد، طبیعتا" اون مرد هم خودشو عقب می کشید!!! این یه واکنش و رفلکس طبیعی بدنه...انگار توی محیط کار مردها مثل لولوخورخوره به زن ها هجوم می برن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! توی بدنام ترین مکان های روی کره ی زمین هم اینطوری نیست!!!!!!!!!!!!!!!!!![عصبانی][سبز]

مونا

زن و شوهر چندش واسه همدیگه ساخته شدن

سکوت

الان باور کردی خانمش اینا رو گفته؟

بی نقاب

واقعا باعث تاسفه این تفکرات...

سپیدار

پس چرا خودت رو کنار کشیدی؟!!! بدرود. من میرم به تاجیکستان پناهنده شم

شیرین امیری

من که فکر مینک دارند دایره ذهن مارو محدودبه زن و مرد و تفکیک و خیانت و اولی ودومی میکنند تا ازمسائل اصل کاری غافل بشیم که خدا روشکرماهم خوب غافل شدیم درواقع فکر بیشتر ما رو محدود به کمر به پایین کردن چقدرم موفق شدن با این سیاستشون هنوز تا سالها جهان سومی خواهیم ماند

مجيد شفيعي

زن جنس دوم نيست خوده جنسه مرد و زن شونه هاشون يه قد و اندازه س بندگيشون كه هدفشونه از آفرينش يه اندازه س و .... فقط مرد مردِ و زن زن كاش اين خفت و سختي ازدواج (بما هو ازدواج) از جامعه حذف مي شد شده ايم كلكسيون حسرت و عقده و غم باد و خيك آرزوهاي جنسي كه با شدت تمام مي خواهيم سر شريك بيچاره خالي كنيم و ميترسيم كه نكند قضاوت بد كند رويمان و باز هم حسرت و باز هم عطش و باز هم باز هم باز هم انقد داغونه كه مردا تازه بعد ازدواج چششون باز ميشه و باقي قضايا هعي