یک هم اندیشی زنانه

می گفت : دوستش دارم یعنی عاشقش هستم ولی او من را به این چشم نگاه نمی کند ، من فقط برای او یک دوست خوب هستم و وقتی به او حسم را گفتم هیچ عکس العملی نشان نداد و منهم از او فاصله گرفتم.

دوست دیگر گفت: چه تلاشی کردی که دیدش را نسبت به خودت عوض کنی ؟ الان روابطتان چه جور است؟

گفت : کار خاصی نکردم جز اینکه در دیدار های معدودمان بعد از آن اعتراف کمی زنانه تر لباس می پوشم و نرمتر رفتار می کنم ولی او همچنان هر وقت کار داشته باشد تماس می گیرد و اکثر تماس هایم بی پاسخ می ماند.امروز کاری را بهانه کردم زنگ زدم که پیشش بروم جواب داد که سرش شلوغ است و ذهنش مشغول. شاید نباید اعتنا می کردم و می رفتم .

دیگری گفت: من بودم می رفتم و می گفتم مزاحمت نمی شوم فقط می نشینم تا کارت تمام شود، باید بیشتر خودت را به او نزدیک کنی و بهانه برای با او بودن پیدا کنی.

اما دوست دیگر نظری مخالف داشت: نه خوب کردی نرفتی، باید کمی فاصله بگیری تا کمبودت را حس کند و دنبالت بیاید و همیشه در دسترس نباشی.

او اما گریه می کرد و می گفت چرا باید عشق یکطرفه را تجربه کنم. چرا او برای من هیچ بهایی نمی پردازد.

دیگری می گفت: باید زنانگی و لوندی داشته باشی مردها دلشان در چشمشان است، کمی بیشتر به خودت برس و گاه باش و گاه نباش.

نفر بعد گفت که به هر حال هر چیزی قیمتی دارد باید بهایش را بپردازی ولی مشکل اینجاست که برای تو چه خواهد داد؟ اگر اینقدر برایت مهم است بجنگ و مسولیتش را هم بپذیر.

هرکسی راهکارش را ارایه می داد، دختر دلشکسته از غم معشوق دور از دسترسش اشک می ریخت و من به این فکر می کردم که خیلی از ما هنوز در این سن و سال نمی دانیم چگونه دل مردی را که دوست داریم بدست بیاوریم چون همیشه فکر می کردیم او باید دل ما را بدست بیاورد و هیچ وقت از این بازی پیچیده سر در نیاوردیم به ما یاد دادند دختر خوب خانه می نشیند تا یکی بیاید و ببردش. دختر خوب عاشق نمی شود. دختر خوب به مرد رو نمی دهد. دختر خوب بد اخلاق است. دختر خوب دل ندارد. دختر خوب تسلیم است. دختر خوب سرش به درش و مشقش گرم است. دختر خوب منفعل است. حالا نسل جدید امده اند و تمام این قواعد را بهم ریخته اند. بی تعارف و رودربایستی، شرم و حیا؟ بروبابا! مردها هم لذت می برند از این فضای شیطنت بار و مفرح . ما هنوز بین باید ها و نبایدها، اما و اگرها سرگردانیم.

شاید دیروز باید می رفت و حتی مجبورش می کرد با او شام بخورد و او را به خانه برساند، گرچه می دانم در تمام آن مدت حس بد آویزان شدن و تحمیل مانند خوره از تو ویرانش می کرد ولی حداقل تابو شکنی کرده بود.

نمی دانم خودم هم نمی دانم وقتی می بینم مردهای چهل ساله چگونه بازیچه دخترکانه بیست ساله می شوند سردرگم می شوم که یعنی سلیقه شان این است؟بعد با خود می گویم که خوب من که نمی توانم همچون آن بیست ساله طناز خام، رفتار سبکسرانه و سرخوش داشته باشم. ولی از یک طرف دیگر واقعیت آن است که آنها بیشتر از ما رگ خواب مردها را می دانند. واقعیت تلخی است این یکی را به جد می دانم.

/ 40 نظر / 19 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سحر

واقعا من هم هیچ وقت از این رابطه پیچیده سر در نیاوردم اما به یک نتیجه مهم رسیدم: پسرانی که به دنبال ازدواج و زندگی طولانی با یک زن هستند از دخترانی که آغاز کننده رابطه اند گریزانند و دوست دارند که زن آینده شان را به سختی به دست بیاوردند اما اینکه چگونه باید دل این پسرها را به دست آورد را خدا میداند روزگار بازی های عجیبی را به نمایش میگذارد عاشق کسی میشوی و به تو بی توجه است وقتی نفرتش را به دل گرفتی و اشتباه بودن انتخابت را فهمیدی تازه کانون توجهش میشوی و باید دست به دعا برداری که خدایا فکرش را از یادم خالی کن و توجهش را از من برگردان (این که نوشتم واقعیت بود )

مریم

دوست عزیز دیروز توی گوگل دنبال چیز دیگری بودم که تصادفا وارد این وبلاگ شدم. یه خورده پست هاتو خوندم بعد حالم خیلی بد شد یه حالی مثل تهوع و زود اینجارو ترک کردم.اما از دیروز چندین بار به یادت افتادم و امروز دوباره اومدم که بهت یه چیزی بگم. خانم سی و چند ساله این نا امیدی شما تهوع آوره اینکه میشینی و به حال آخرین قطره های خون ماهانت و آخرین فرصت برای مادر شدن، از دست رفتن جذابیتت، پیر شدن بدنت و... ومذخرفات دیگه ای که نوشته بودی حسرت میخوری و گریه می کنی!!!! من خودم سی سالمه و مجردم و خوب درک میکنم شرایطتتو.واسه این خواستم به عنوان یه دوست بهت نصیحت کنم.اونم با سیله و داد!!! نه مث این دوستای دیگت که اینجا تاییدت می کنن. شما اگه اینطور فکر میکنی که داری پیرو پژمرده میشی و جذابیتت کم میشه مطمئن باش این اتفاق می افته. اگه با این طرز فکر منتظری اتفاق خوبی تو زندگیت بیفته سخت در اشتباهی . در بهترین حالت اگه هم با مردی آشنا بشی در موردت همینطور که خودت فکر میکنی، فکر میکنه!! اینکه طرفش یه پیر دختر غیر جذاب عقیمه!!!! در ضمن مردایی که میان اینجا و این مذخرفاتو میخونن در مورد همه دخترای سن وسال شما این فکرو میکنن. خانوم

من پسری هسم قبلا با دختری دوست بودم الان اون ازدواج کرده با کسی دیگه بعد ازدواجش زنگ مزنه و میگه من از ازدواجم راضی نیسم و از شوهرم خوشم نمیاد چون ازدواجم با اجبار خانوادم بوده فقط مخوام با تو باشم. میترسم باعث بشم تا زندگیش خراب بشه. به نظرتون چکار کنم؟ یا چجوری اونو از خودم دور کنم؟

مجيد شفيعي

يه بي ربط مطلق من را به نيمه ي پر ليوان چكار اين باقي سميست كه پيشتر خورده ام

بهار

عزیزم، پستهات رو دوست دارم. نمیدونم چرا با خوندن جملات زیر که در پاسخ به یکی از کامنتها نوشته بودی، اشکم سرازیر شد. «بحث اينجاست كه ما ياد گرفتيم دختر خوب دختريست كه نمي بيند و مي بينندش و ما سرمان گرم شد به درس و كار و زندگي و بعد ديديدم اي بابا نه تنها مارا نديدند كه شديم يكي از جنس خودشان و رفيق و دوست خوب و نه زن ، ولي در باطن همان موجودات لطيف بوديم و دلي كه عاشق مي شد و از تنهايي مي شكست و مردها باز هم به چشم زن ما را نمي ديدند چون زنانگي بلد نبوديم» عزیز دل، منم یک دختر 34 ساله و مجردم و دانشجوی سالهای آخر دکتری یکی از رشته های علوم پایه. خیلی خوب حرفات رو درک میکنم و آنچه نوشتی مساله من و دیگر دختران هم نسل من است. ممنون که اینقدر زیبا مطرحشون میکنی.

سارا

زن میشکنه اگه از مرد درخواست کنه چه با سیاست و موش و گربه بازی هوشمندانه. چه روراست. حتی اگه اون مرد رو به دست هم بیاره روحش تا همیشه ترک برداشتس :-( :'(

شیرین

باهات موافقم . وقتی در سی سالگی از کسی خوشم اومد دلم می خواست به تلافی همه کسانی که بدستشان نیاوردم حداقل بهش بفهمونم که ازش خوشم اومده حدافل اما واقعا نمی دونستم چه جوری... و آخرش هم نشد که بشه..[لبخند] خیلی دلم می خواست یه مطلب عاشقونه بخونم وبلاگ نوجوون های عاشق رو درک نمی کنم دهه شصتی ها یه جور دیگه اند.. خوندن تو رو دوست داشتم حس می کنم بهت نزدیک ترم

پری سیما

همه تلاشمو کردم تا بفهمونمش که میخوام برای همیشه داشته باشمش. اوایل غیر مستقیم ولی یه بار مستقیم بهش گفتمو تنها عکس العملش این بود که تو خیلی خوبی و من لیاقت تو رو ندارم. حالم بهم میخوره از این حرف. از این دک کردن مودبانه. اگه من خوبم کدوم مردی بدش میاد با یه زن خوب با یه دختر خوب وصلت کنه و یکی بشه که تو بدت بیاد . اگه خوبم که تو باید نگهم داری. کاش مردها اونقدر قدرت داشتن که درست و حسابی دلیل نموندنشو توضیح میدادن تا همیشه من و امثال من نگیم چرا نشد؟ چرا نموند؟ هزار تا سوال بیجوابه تو ذهنم که حاصلی جز کلافگی نداره. وقتی صراحتا بهم گفت که قولی به من بابت ازدواج نداده و نباید اینقدر گیر بدم بهش رابطه رو تموم کردم. ولی بعد7ماه از جدایی هنوز فکرش تو ذهنمه و نمیتونم فراموشش کنم. چه شبایی که اشک ریختمو اون ندید چه روزایی که تو خلوت خودم حرفاشو دوره کردم تا دلیلی بشه واسه فراموشی ونشد. خسته شدم از اینکه این ذهن لعنتی درگیر کسی باشه که نخواست و این قلب لعنتی بتپه برای کسی که راحت لگد زد به یه عالمه حس خوب...

فرناز

احسنت. مدتها بود خودم می خواستم همچین پستی رو تو وبلاگم بذارم ولی تنبلی میکردم. چقدر دردناکه ک این بچه جقله های دهه هفتادی همه عرف و رسوم و اعتقادات و زیرپا گذاشتن در آخر هم برنده اونان و ما بازنده!!!!!مایی ک با وجود حیا و حجاب و...باید همچنان مجرد بمونیم

فرناز

احسنت. مدتها بود خودم می خواستم همچین پستی رو تو وبلاگم بذارم ولی تنبلی میکردم. چقدر دردناکه ک این بچه جقله های دهه هفتادی همه عرف و رسوم و اعتقادات و زیرپا گذاشتن در آخر هم برنده اونان و ما بازنده!!!!!مایی ک با وجود حیا و حجاب و...باید همچنان مجرد بمونیم