خانم ها نظر دهند لطفا

یه مساله ای توی ذهنمه و هنوز جوابی نتونستم براش پیدا کنم. امیدوارم شما بتونین بم کمک کنین. یک زن خیلی راحت تر می تونه یک نفر رو برای خودش پیدا کنه تا یک مرد. و اصولا به زحمتی هم نیاز نداره. کافیه دیده بشه. بر خلاف مرد که هرچند هم اون مرد جذاب باشه، باید خیلی تلاش کنه تا بتونه یک نفر رو پیدا کنه. یک شاهدش هم پیشنهاد های بسیاریه که شما داشتی از طرف مردهای مختلف و ردشون کردی. با وجود این که سنتون بالاتر از سی هستش ( والبته به نظرم این سن، بالا نیست). حال سوالی که تو ذهنمه اینه که چه چیزی باعث میشه شما (و البته شما به عنوان یک دختر یا زن)، به این روابط تن ندین؟ و این که چرا همزمان با چندین نفر ارتباط برقرار نمی کنین در حالی که به راحتی می تونین؟ البته یک دلیل مهمش ترس از قضاوت شدن توسط جامعه و مردهاست که این قضیه حتی اینجا در غرب هم کمابیش هست. رابطه با آدمهای زیاد حس خوبی داره. تجربه های مختلف لذت خودش رو داره. اونم همزمان. اما واقعا چه چیزی باعث میشه این کار رو نکنین؟ البته خواهشا نگین که ادم بالغ دنبال یه رابطه پایداره و با یک نفره و این حرفا که اگه بلوغ اینه، شخصا خیلی وقته بلوغ رو گذروندم...

 

این نظر یکی از خوانندگان اینجاست که من اعتقاد دارم کاملا در اشتباه است ولی چون حال و حوصله توجیح و توضیح ندارم از شما خواهش می کنم نظرتان را بگوئید.

ناگفته نماند که ایشان خودشان در کامنت ها جوابتان را می دهد.

/ 42 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
پسر آدم

اما تبعات اجتماعي عمل به اين توصيه به مراتب وحشتناك تر است چشمها را ببنديد و تصور كنيد همه افراد جامعه اينگونه عمل كنند آيا در نهايت چيزي جز بي اعتمادي، جنايت، خشونت و ....حاكم خواهد شد. وقتي دست هوس را بازگذاشتيد در يك جا توقف نخواهد كرد اگر از سر تفنن به يك وادي سر مي كشد چرا زمينه هاي ديگر چون مواد مخدر، خشونت و ساير بزه ها را امتحان نكند. نفس تو چون اژدهاست كي مرده است از غم بي آلتي افسرده است اژدها را دار در برف فراق هين مكش او را به خورشيد عراق آيا آنهايي كه اينگونه عمل كردند شاهد خوشبختي و سعادت را در آغوش گرفتند يا در ميان كودكاني كه معلوم نيست از كدام پدرند و درپناه الكل و انواع مواد مخدر زندگي را anyway تسليم مرگ كردند. مطلب بسيار است و حوصله كم . به همين اندك بسنده ميكنم با ذكر يك نكته: مطلبي كه بيش از همه دلم را به درد آورد و يادآوري آن اشكم را جاري كرد نه اين پيشنهاد شرم آور بلكه برخي پاسخهايي بود كه عده قليلي از خوانندگان بيان داشته بودند. گويي كه با اصل مسئله مشكل استراتژيك ندارند فقط تاكتيك و نحوه اجرا محل نزاع است.

پسر آدم

خدايا چه رفته است بر دختران و زنان سرزمين من... چگونه فردايي انتظار ما را ميكشد؟ در همين جا از زنان و دختران شريفي كه پاسخهايي در خورد به اين ياوه دادند سپاسگزارم و اميدوارم به همت همه انسانهاي واقعي سرنوشت بهتري براي انسانها رقم بخورد.

سامان

در پاسخ به پسر آدم: باید خدمتتون بگم ینده هیچ پیشنهادی را مطرح نکردم. قصد بنده اولا یافتن پاسخ سوالی بود که در ذهنم بود. حال ممکن است که سوال رو بد مطرح کردم. اما بهتر است شما هم کمی فکر کنید که چرا این برداشت رو از یک سوال کردید و با عنوان "پیشنهاد شرم اور" ازش یاد کردید در حالی که هیچ پیشنهادی مطرح نبوده و طرح سوال به این گونه فقط به قصد چالش کشیدن ذهن خواننده بوده. در ثانی من از هیچ کدام از پاسخ های خوانندگان، این برداشت رو نکردم که ایشان با این مساله مشکلی ندارند که باز هم این برداشت شما جای تامل دارد. در ضمن معلومه که شما پاسخ های بعدی بنده رو نخوندین و شتاب زده و از روی احساس آنی که بتون دست داده بود پاسخ دادین. بهتره نظرات من رو هم بخونین. اما با کامنت آخرتون موافقم. همین مساله هست که ذهن من رو هم مشغول کرده و نگران آینده خود و جامعه هستم. واقعیت های جامعه از جمله ارتباط بیشمار زنان متاهل با مردها و خصوصا پسرهای جوان، ارتباط های مثلا عشقی همزمان، و از همه بدتر ذهن توجیه گر این افراد. با این روند باید پرسید به کجا می رویم ما؟

ترنم

سامان جان ختم کلام تو جنس مونث را نمی شناسی و حتی اگر نمونه ای دیده باشی که اینگونه رفتار کرده مسلما بدان به خاطر این بوده که بتواند شخص مورد نظرش را ترغیب به ازدواج کند و یا درصدد انتقام بوده وگونه رابطه پلیگامی در ظرفیت زنان نیست . مهم این است که ما از رابطه چه می خواهیم.چیزی فراتر از خوشگزرانی های کودکانه است و هر مردی قادر نیست این خواسته را تامین کند.

سامان

ترنم جان، مرسی از فرصتی که بابت این بحث توی وبلاگت ایجاد کردی و کامنت ها رو منتشر کردی.

حسن

سلام نوشته این دوست پر از مغالطه است و خواننده رو با نوشته خود به سمتی می بره که با خودش همسو و همراه کنه این نویسنده محترم شبهه و سوال مطرح نکرده بلکه افکار نامنظم خودش رو در طرح و حتی جوابهای احتمالی را در سوال خود رد کرده و جلوی طرح اونها رو از قبل گرفته است جدا کردن انسان به زن و مرد خودش اشکالاتی داره هر چند نوع زندگی، روابط، سلایق و ... هر کدام فرقهای زیادی میتونه از هم داشته باشه اما واقعیت این است خداوندعزیز انسان آفرید و معیار برتری را نه زن وبودن و نه مرد بودن قرار داد... او برای زندگی قوانینی طرح کرد که بشر نسبت به جرح و تعدیل آنهااقدام می کند و از درستی و نادرستیشان می پرسد اما قوانین دست ساز بشری را راحت لازم الجرا می داند (مثلا در فوتبال که بازیکن 11 نفر باشد، فلان منطقه اوت و فلان منطقه کرنر و فلان خطا هند یا پنالتی و ... است و همه ودرهمه جای دنیا به آن متعهدند وداوری برخلاف آن کند چه بر سرش نمی آورند؟!! و کسی به خاطر لذت و هوس قوانین را عوض نمی کند) خدای عزیز هم قوانینی را برای بشر تنظیم کرده که برخی خود را از دایره بازی دنیا و نتیجه نهایی خارج می دانند... و می گویند ازهر آنچه هوسشان می خواند

بهار

خانم محترم برای منم این قابل درک نیست که چرا یه خانم مجردیا متاهل باید همچین رابطه هایی داشته باشه جدای از بحث اعتقادی که به نظرم مهمترین دلیله برای نداشتن چنین رابطه هایی این رابطه درهرحدی که باشه ذهن ادم رو اشفته میکنه فکرکن که شما باید هرروز پذیرای کسی باشین چه ازنظر جسمانی وچه روحی که هیچ حسی به اون ندارین اون خانم خردمیشه حتی اگه خودش متوجه نباشه من همچین رابطه ایی ندارم حتی بایک نفرتنها دلیلشم فقط احترامیه که به خودم میزارم دلم نمیخواد عروسک باشم تودستای دیگران به نظرم ادم بااین حرفهافقط سر خودش کلاه میذاره

مریم

فقط به عنوان یه خواننده وبلاگت ویه مجرد بالای سی سال اعلام حضورکردم وطبیعتا جوابی نخواهم داشت به این سوال و فرضیه [لبخند]

نفس

مگر می شود حرمت تن و روح را نادیده گرفت ؟ارتباط و حتی سکس هم حرمت دارد و قبل تن باید دل داد و دل دادن فاکتور ها و شایستگی هایی لازم دارد که که باید امتحانش پس داده شود....قبل نیاز و لذت جسم باید نیاز ها و آرامش و امنیت روح و فکر در نظر گرفته شود ..

مجيد شفيعي

يه سوال كه هميشه از همه ي زنها داشتم اين بوده كه چرا با كسي كه ميپسنديد رابطه برقرار نمي كنيد!؟ زنهاي مجرد از دخترا بدترن تو اين قضيه با اينكه ديگه مانع ذهني و رواني اجتماعي هم نيست؟