حتما پریودی اینجوری پاچه می گیری؟!!!!!

وقتی آقای دوست دلیل بداخلاقی من را که به خاطر بی برنامگی های دیگری بود، به عادت ماهیانه ربط داد مجبور شدم که کلی برایش توضیح بدهم که معمولا خانم ها وقتی پریود نیستند اعصابشان خراب است و این یک توهم مردانه است که فکر می کنند دقیقا در همان یک هفته، اعصاب و روان خانم ها بهم می ریزد.

pms یا سندرم پیش از قاعدگی به خاطر تغییرات هورمونی قبل از این دوران رخ می دهد و تاثیراتش بر روح و روان زنان انکار ناشدنی است.

ولی متاسفانه حرفی را که بارها از زبان مردان شنیده ام نشان از این دارد که اکثرا رهفکر می کنند دقیقا در طول همان هفته همه واکنش ها صورت می گیرد و بارها گفته اند که حتما پریوده که اینهمه عصبی است.

این اظهار فضل که اکثرا با نوعی فخر فروشی از کشف رازهای زنان همراه است بیشتر باعث عصبانیت زنان می شود و یا اینکه دید تحقیر آمیزی به صاحب کلام پیدا می کنند چون دقیقا مثل این است که سرت را بالا بگیری و با افتخار بگویی آسمان زرشکی است.!!!

به هر حال برخودم واجب دانستم برای آن دسته از آقایونی که تابه حال در این زمینه توجیه نشدند عرض کنم که در دوران عادت ماهانه درد و ضعف جسمانی بیشتر از آشفتگی های روحی و روانی است و این آشفتگی ها معمولا به دوران قبل یا بعد از عادت ماهانه است .که گاهی از دوهفته قبل شروع می شود.

به هر حال امیدوارم آقایون به جای اظهار فضل های جاهلانه و خاله زنکی کمی بیشتر اطلاعات خود را در زمینه PMS و PMDD زیادتر کنند تا از خیلی از سوتفاهم ها جلوگیری شود.

/ 12 نظر / 32 بازدید
نمایش نظرات قبلی
علی

شما که تایید کردی که این به فیزیولوژی خانم ها مربوطه! نکردی؟ تازه گلاره هم تایید کرد.

علی

این حرفو قبول دارم. کاشکی این جمله رو تو پستتون به عنوان نتیجه گیری میزاشتین! گوششم یه توضیح کوچولوی تو پرانتز میدادین که: اینم بدونید که اون حالت کسالت روحی دقیقا نه در زمان دوره، که قبل از شروعشه!

حسام

والا ما که ندیدیم یه هفته قبل یا بعدش تندمزاجی در خانوما پدیدار بشه البته ضعف و بی‌حالی در دوره مشاهده شده اما عصبانیت شاید تلقینی بیش نباشه. حداقل در اطرافیان چنین چیزی مشاهده نکردیم.

مینا

چه آدم پررویی! [تعجب]

فرزانه

این یک ور قضیه و عدم درک زنان و توجه به نیاز های روحی زنان توسط مردان بویژه در این دوره جنبه دیگر قضیه است که شکر خدا در فرهنگ ما هیچ توجهی به آن نشده و حتی به پسرانمان نیز آگاهی و ذهنی باز در این مورد و لزوم توجه به دگر گونی ها و نیاز های روحی و روانی زنان نداده ایم ..

فروغ

یه آقا توی محل کار چه طور میتونه در مورد این موضوع اظهار فضل کنه؟؟؟ من بودم حتما بهش میگفتم به شما این امور ربطی نداره..بای (بای رو با غیظ خاصی میگفتم حتماااا)

هانیه

من که اصلا با اقایون سلام علیکم به زور می کنم.باز باریکلا به صبر و حوصله شما.

سجاد

خخخخخ خیلی ترشیدی بدبخت اینجوریاشوهر پیدا نمیشه تلاش نکن.

شما هنوز تو 38 سالگی واقعا دختری؟ نیاز جنسیتو چی جوری تامین می کنی؟

گلاره

بعضی ها چقدر بیکارن...که مزاحم یه خانوم محترم میشن و خودشون رو به دیگران فرافکنی می کنن!!!!!!!!!!![خنثی][خرخون]