هدف

از رابطه های ناعادلانه بدم می آید و سعی می کنم خودم را در این رابطه ها قرار ندهم.

یکی از این نوع رابطه ها برای من آشنایی های وبلاگی است.

کسی می آید و نوشته ها را می خواند و با آنها ارتباط برقرار می کند و فکر می کند نویسنده این کلمات را شناخته و می تواند با او بیشتر ارتباط برقرار کند.

اما حداقل در مورد من این جریان صادق نیست.

نوشته های من بخشی از وجودم را منعکس می کنند که خیلی هم در زندگی واقعی دم دست نیستند و تنها عده انگشت شماری از دوستان این بخش را می شناسند و با آن ارتباط برقرار می کنند.

اما چرا این حریم را برای  ادم های ناشناس عیان کردم، دلیلی نداشت جز اینکه می خواستم به این طریق خودم را بیشتر بشناسم و این وجه مکتوم وجودم را در روشنایی ببینم.

در حقیقت این کلمات نشان دهنده خود حقیقی من هستند و منبع رفتارهای ناخودآگاه بیرونی ...

اما این همه ماجرا نیست و آنچه بروز بیرونی دارد کاملا متفاوت است.

بنابراین فردی که در تصور مخاطب شکل می گیرد کسی نیست که در واقعیت، وجود دارد و در جامعه واقعی زندگی می کند.

حال کسی  که به این خصوصی ترین بخش سر می زند و تمایل به آشنایی بیشتر دارد از نظر من باید آدابی را رعایت کند و مراحلی را طی کند تا من بتوانم او را محرم بدانم و به او اعتماد کنم.

کسانی که بی هیچ مقدمه و زمینه سازی درخواست خود را بیان می کنند و انتظار دارند منهم با روی خوش سر به طاعت برآورم سخت در اشتباهند و در وهله اول کلا حذف می شوند.

چون کاملا این رابطه به نظر من ناعادلانه است و او نیز باید به اندازه تمام این نوشته ها به من اطلاعات بدهد تا من بشناسمش و این فرایند راهکارهای ساده ای دارد که بعضا انجام نمی شود و دلیلش هم از نظر من خودبرتربینی و خودخواهی طرف مقابل است که می خواهد خیلی سریع و مستقیم و بدون هیچ ریسکی به مقصود برسد.

به هر حال کلا این نوع ارتباط از نظر من منتفی است و احساس خوبی نسبت بهش ندارم مگر اینکه در طی زمان و یا از طریق وبلاگ یا اطلاعاتی بشتر در موردش بدست بیاورم و بتوانم اعتماد کنم که چندان امکان پذیر نیست.

به هر حال این وبلاگ به قصد ازدواج و آشنایی ساخته نشده و تنها دلنوشته های من است برای تشریح زندگی مجردی متفاوت در آستانه میانسالی ....

/ 13 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
عمه

سلام.عزیزدلم زیارت قبول .هرجور راحتی همونجور رفتاربکن.باید حرمت حریم هارا نگهداشت.منم باهات موافقم.(خودبرتربینی)[دست][گل]

جولیت

آخه دلت میاد؟؟؟ یه نگاه تو چشمام بکن [پلک]

مینا

یعنی چی؟ من نفهمیدم، خب اگه یکی میخواد آشنا بشه از خودشم یه اصلاعاتی میده دیگه، نه؟

اخلاص

پاسخ هايتان كلي است و با متن نميخواند.من قصد آشنايي بيشتر با شما را دارم هدفم هم الزاما ازدواج نيست ولي نميدانم چگونه ميتوانم تبادل اطلاعاتي كه منجر به اعتماد شما ميشود را طي كنم و آداب مورد نظر شما را رعايت .اين گوي و اين ميدان.

اروین

ببخشین ولی اینهایی که گفتی توضیح واضحات بود ،قطعا کسی که درخواست آشنایی داره حالا با هر منظوری باید قبلش به شکلی بتونه خود واقعیشو بشناسونه حالا چه مورد موافقت قرار بگیره یا نه ولی احساس میکنم مقداری نسبت به خوانندگان هم علاوه بر اونهایی که هدف اینجور ارتباط احمقانه را دارند بد بین و یا شاید با دیده شک نگاه میکنین ولی اینو بدونین که همونطور که عده ای مینویسن که افکارشون مکتوب بشه یا نظرات دیگران را بدونن بعضی هم میان میخونن تا چیزی یاد بگیرن یا از تجارب دیگران استفاده کنن و کلا برای همین به نظر من همون ارتباط نوشتاری کافیه و همیناست که قشنگش میکنه

اروین

واضح است برای اینکه هر انسان با شعور و تربیت شده ای رعایت این موارد اجزا ابتدایی برقراری ارتباطش هست و شما هم که این موارد را کاملا میفهمید و برایتان مهم است در ابتدای امر میفهمید که طرف آدم حسابی هست یا نه که حالا به جز این بخوای باهاش ارتباط بیشتر داشته باشی پس این موارد روشنه ولی آدم حسابی خیلی کمه دلیل اش هم اینه که افراد لازم میدونن برای خواسته هاشون پر رو و وقیح و خود خواه و طلب کار باشن و خودشون را مجاب به رعایت شعور و تمدن نمیدونن پس رعایت نشدنش چیز عجیبی نیست[چشمک]

اخلاص

ميتوان نام مونث داشت و مذكر بود و برعكس.مهم معرفتي است كه عرضه ميشود.خارج از دو حالت كه بيشتر نيست .يا مرديم يا زن .شما براي هردو حالت نسخه بپيچ .در هوشمندي شماكه شكي نيست حالا چرا عصبي ميشي؟.مطلب آروين (با پوزش از ايشان كه نميدانم نام دختر است يا پسر ) را قبول دارم ولي باز پاسخ شما مبهم است .رفتار آن يكنفر را براي ما هم توضيح دهيد تا بدانيم چه بايد كرد .

مهدی

سلام . وقت بخیر بنظر من مجردی نباید مانع حرکت انسان به سمت رشد و کمال شود . مجرد بودن عیب نیست ، بی هدف بودن عیب است . انسان های بی هدف زیادی می شناسم که نه تنها متاهل هستند ، بلکه پدر و مادر چند فرزند هم شده اند ! دلم به حال این فرزندان می سوزد ! متاسفانه در جامعه ما ، همیشه می خواهیم به هزاران بهانه افراد را تحقیر کنیم و چه بهانه ای بهتر از مجردی ! ما جامعه ای داریم که هیچ اصولی را برسمیت نمی شناسد .

واتو

نگو میانسالی لیدی جان. من که عاشق این قلم هستم سبک حرف زدنت رو دوست دارم از نظر من من و تو دوتا دوستیم و تو دوست صمیمی من. هرچند مرا نمس شناسی ولی خیلی از حرفهایم را اینجا می نویسی ب انکه برایت گفته باشم. شما بنویس همین برای دوستیمان کفایت می کند