خسته از حضور در جامعه

هر روز که می گذرد، بیشتر دلم نمی خواهد از خانه خارج شوم. وقتی از پنجره به بزرگراه قفل شده نگاه می کنم ترجیح می دهم پرده را بکشم و به دنیای پشت پنجره های دوجداره پناه ببرم. هفته ای یکی دوبار برای تحویل کارها از خانه بیرون می روم و آنهم مقصد مشخص است و زمانش هم معلوم. امروز اما با دوستی به نیت خرید برای همسرش همراه شدم، نه تحمل ترافیک را داشتم و نه غلغله مراکز خرید را، که یادآور آن بود که با تمام تلاشم باز هم خیلی خیلی زیر خط فقرم. تقریبا سه چهار سالی است که به جز کتاب و مواد غذایی و مایحتاج خانه خرید نکرده ام و اگر هم لباس و کفشی بوده یا سوغات بوده یا در سفرها خریده ام و تقریبا دو سالی است که رسما به جز کفش که آنهم تکلیفش مشخص است و حراج به حراج برندش هردوسال یکبار خرید می کنم ، سراغ مراکز خرید نرفته بودم. قیمت ها را نمی فهمم، با جنس ها نمی خواند، لباسی که از نظر من برای توی خانه خوب است و یا لب استخر ٣٨٠ تومان نمی ارزد. شاید اگر پول داشته باشم برای کارهای تک و دست دوز و شخصی دوز خرج کنم ولی تی شرت و یا تاپ نایلونی را با قیمت بالای صد تومان هضم نمی کنم. کلا دوساعت گشتن توی یک مرکز خرید به اندازه چندین ساعت کار خسته ام کرد. ترجیح می دهم توی غار خودم باشم. لباس هایم را خودم درست کنم و لی هر چه هست باید سعی کنم از منفی بی نهایت خط فقر بالا بیایم البته خیلی هم فرقی نمی کند چون هشتاد درصد جامعه در همین سطح هستند.

/ 12 نظر / 7 بازدید
نمایش نظرات قبلی
یه دختر

سلام ببینید من به عنوان کسی که نه لباس مارک و گرون میخرم نه ارزون و حراحی ، تعجب میکنم که چرا میگید پیدا نکردید صد البته که جنس بیشترش نایلونه و متنفرم اما اگر دنبال نخ و قیمت مناسب میگردید هنوز میدون ولیعصر خدا رو شکر زیاد هست. قیمت ها هم مثلا به این ترتیبه : یک تونیک شیک و نخی : 50 تومان. یک تاپ : 15 تومان. یک دامن اسپرت قشنگ : 30 تا 40 تومان. دامن بلند نخی تایلندی : 30 تومان. تجربه شستشو هم زیاد دارم بدترین جنسش 7/8 بار داخل ماشین بره قابل استفاده هست البته نه برای مهمونی. ولی بای منزل که عالی هستند.

یه دختر

در ادامه صحبتم باید بگم لباس هایی که برای خونه پوشیدن از ولیعصر میخرم حتی دو سه سال کار میکنه مثلا زمستون دو سال پشت هم استفاده شد. یا مثلا تاپ هاش انقدر خوب بود که با 20 بار شستشو هنوز هم نه نخی پاره شده نه قیافه از ریخت افتاده نه چیزی.

آسيه

منم خيلي اوقات به اين نتيجه مي رسم كه همون بهتره آدم از خونش بيرون نره براي خريد.خيلي وقته كه حوصلش رو ندارم برم. چون موقع خريد فقط اعصاب آدم خورد مي شه. چون اوني رو كه مي خواي نمي توني بخري.

الی

عدم حضور ما فقرا در اجتماع چیزی را عوض نمی کنه اما بشخصه اگر حتی ریالی پول در حساب نداشته باشم گشت زنی در مراکز خرید را دوست دارم پول خرید ندارم نباید هم ببینم ؟!! شما خیلی دو دو تا چهارتائی و زندگی این سبکی سخته بخصوص توی این کشور .. ی وقتائی فکر کن که سه تا میشه یا پنج تا اینجوری راحت تر.... هرچند گاهی خیلی کار سختیه و پیر آدم در میاد اما چگونه پیر در آمدن هم مهمه!!!!

اندر احوالات

منم دقيقا دقيقا دقيقا همين مشكل رو دارم معمولا خريدهام تو سفر يا يه جاهاي بخصوصي هست يه وقتايي كه تو پاساژ ها مي چرخم شاخ در مي آرم ارزش ندارن واقعا

بی نقاب

تنها زندگی میکنی؟ نمیشه یه همخونه پیدا کنی؟ مثلا یه خانوم کارمند یا دانشجو که هزینه هات کمتر بشه؟

سپیدار

فینیکس![خنده][خنده] خدا خیرتون بده از فرط عصبانیت از مطلب پایینی گریه ام گرفته بود کلی خندیدم الان! قیافه ها زیر خط فقر عالی بود اونورتر رو نگاه کنین منم اونجام که شما هستین

ابراهیم

داشتن چهره‌ای شاد در میان جمعیتی که اخم‌های خود را در هم کشیده‌اند و با سرعت در خیابان راه می‌روند، بسیار سخت است.

ندا

دقیقا حاله این روزایه من اینه و فک کن یه خواستگار عاشق پیشه که خیلی دوسش داشتم و بهش نزدیک شده بودم یه دفعه ای با دلایل بی ربطه مسخره ول کرد رفت.منم و اشکی که کنترلش دسته من نیست.دوستان گفتن زود خو خودتو درگیرش کردی و احساسات. نشون دادی،گفتن سیاست نداشتی ولی به هر علتی من فرو ریختم

ندا

میگن فلانی رو ببین با سیاست چه جور پسرا رو کشته مرده میکنه،خوب چه کنم دوسش داشتم و باورش کردم و زرنگ بازی و سیاستم بلد نیستم.همه احساساتمو نشون دادم.بچه هم نیستم،اولش حتی جراته خواستگاری رو نداشت از ترسه پذیرفته نشدن،حالا ببین عشق و محبته خالصه من چقدر سمی بوده که اونو زده کرد.نابودم،هم غرورم وهم احساسم پودر شد.چرا من سیاستمدار نیستم!!!؟؟