یک موهبت الهی

سال نود و دو هر سختی ای که داشت یک نعمت بزرگ برایم داشت و آن هم مستحکم تر شدن رابطه ام با خانواده گسترده بود.

به هر حال من سعی کرده ام در هر شرایطی ارتباط با خانواده را داشته باشم و در شلوغ ترین و پرمشغله ترین روزهای کاری هم حداقل ماهی یکبار در مهمانی های خانوادگی شرکت کنم ولی اتفاقی که امسال افتاد حمایت عاطفی دخترخاله ها و دختر داییم بود که برایم خیلی ارزش داشت .

یعنی زمانی که بلاخره من توانستم دردم را بگویم همه انها بی دریغ وقت گذاشتند و کمکم کردند و چنان عشق و مهر نثارم کردند که حس کردم می توانم بر ناامیدی غلبه کنم و دوباره بلند شوم.

شاید تا ده سال پیش بهترین و نزدیک ترین دوستانم دخترخاله هایم بودند و روزها و شبهای بسیاری را در کنار هم گذراندیم و در شادی و غم هم شریک بودیم ولی با گذشت زمان و بعد از ازدواجشان کم کم  فاصله ها بیشتر شد و هر کدام درگیر کار و زندگی شدیم و فرصت ها برای باهم بودن کمتر شد.

ولی نکته مهم این است که در هر لحظه به بودنشان مطمئن بودم و دلم به حضورشان گرم بود و می دانستم با کوچکترین اشاره ای هرکداممان برای کمک به دیگری حاضر می شویم.

اما وقتی بدون درخواست من یکی یکی امدند و زیر بال و پرم را گرفتند انگار دوباره جان گرفتم.

دیشب وقتی همگی باهم و با انرژی سرشارشان ، خانه تازه مرتب شده ام را بهم ریختند و تمام شش کتابخانه و صدها کتاب را که جمع کردنشان کابوسی است و مبلمان را جابجا کردند و کل دکوراسیون که هیچ کلا هال و پذیرایی را عوض کردند تا حال و هوای من عوض شود، نفسم از خوشبخی بالانمی آمد.

خوشحالم که  خانواده و دوستان خوب نعمت های ارزشمندی هستند که از آنها برخوردارم.

/ 8 نظر / 5 بازدید
شکوفه

به خودتون ببالین برای داشتن و بودن همچین اقوام و دوستانی . گاهی آدم فقط میتونه حرفاشو به یه دوست بزنه که خوشبختانه کم نیستن اینچنین دوستانی برای شما

nafas

سلام ترنم جان من که کلا از فک و فامیل بی خبرم.دخترخاله و دخترعمه های بینظیری دارم باید روابطمو دوباره از نو بسازم

مهرسا

خوشحالم که خوشحالی

خلوت گزیده

ترنم که هستی اما ققنوس شده ای ققنوسی که از خاکسترش دوباره متولد شده.امیدوارم سال جدید را با این انرژی تازه و بالبخند شروع کنی.

زهرا

خدا حفظشون کنه واست[گل]

جینگول

امیدوارم روابطتون بهتر از همیشه بشه...[گل]

آرزو

خیلی خوبه که همچین خانواده ای داری همیشه موفق باشی

مریم

اینا همون خوبایی هستن که باید رو چشم گذاشتشون. البته حتما دوطرفه اس خانوممممممممممممممممممم