خودشیفتگی مزمن و حسادت زنانه

بالاخره کتاب های درمان شوپنهاور و نیچه گریست را تمام کردم و دیدم چقدر نتایجی که خودم تا اینجای زندگی بهشون رسیده بودم شبیه افکار این دو بزرگوار است . چرا کسی تا حالا من را کشف نکرده اونوقت؟

بعد یک جاهایی هم می گفتم وا! خوب میومد من بهش می گفتم که زندگی یعنی این . فکر کردن نداشت که !!! یعنی واقعا تا آن زمان کسی نمی دانست یک نگاه به زندگی این است که زندگی دور باطل خواستن و رسیدن و دلزدگی است ؟ 

خلاصه که نمی دانم من بدون داشتن اطلاعات فلسفی یک پا فیلسوفم یا اونها بیخودی اسم در کرده اند!!!

ولی جالب اینجا بود که مچ خودم را گرفتم وقتی که به لوسالومه معشوقه نیچه حسودی می کردم و می خواستم سر به تنش نباشد. بعد به خودم می گفتم که چرا دلم نمی خواست جای نیچه یا دکتر برویر باشم حداقل؟ انگار درناخودآگاهم ثبت شده که باید چنین نقشی داشته باشم. مهم این است که یک فکری به حالش بکنم تا دوباره بازی نخورم.

به هر حال در عالم واقع او نیز زن بزرگی بود و بعد از معشوق نیچه و خیلی های دیگر بودن موفقیت های علمی و کاری زیادی داشت که بازی های عاطفیش را تحت الشعاع قرار داد. ولی می دانم برای من نقش کنار مردان بزرگ بودنش مهم است و این قلقلکم می دهد.

به هر حال گره ای است که باید بازش کنم که این روزها مرد متفکر بزرگ که هیچ ، مرد متفکر  یا مرد بزرگ  یا کلا مرد هم پیدا کنیم که عاشقمان شود باید کلی بشکن بزنیم...

/ 8 نظر / 60 بازدید
نفس

خواستن .رسیدن و دلزدگی ...سیکل معیوبی که هر لحظه مرا به این جوا ب می رساند که همه چیز ..همه تفکرات و خواسته هایمان از اساس اشتباه و مقطعی و بیهوده بوده جز لحظه هایی که او در زندگی مان جریان داشته ...اما انگار خاصیت انسان بودن همین است...اشتباه پشت اشتباه اما با توجیه هایی متفاوت و منحصر به فرد..

nafas

گاهی هم میشه که کسی به این همه استقلال تو حسودیش بشه....

rose

دقیقا در ارزوهای من هم یک مرد متفکر بزرگ هست که نگاه عمیقی به دنیا داره و خیلی چیزها ازش یاد میگیرم ولی این فقط یه رویاست... راستی چرا ماها عاشق مردان علمی، متفکر و خردمند میشیم؟ واقعا چرا؟! چه چیزی تو شخصیتمون باعث این خواسته شده؟ شاید میل زیاد به یادگیری و دانستن... باورت میشه حتی فقط چنین مردانی برای من جذابیت جنسی دارن

امير

جديدا به كامت هاي ملت جواب ميدي!!!! واقعا بعيده!!! خيلي متحول شدي!

امير

نه اخلاقت هم عوض شده!! من كه خواننده خاموشم سالي ي بار كامنت ميذارم همون رو هم جواب نده، چي كار كنم تعريف هم نميشه ازت كرد!

اندر احوالات

دور باطل خواستن و رسیدن و دلزدگی والا من هرچیزی رو تو زندگیم اینقدر سخت بدست آوردم که بعدش حسابی قدرشو دونستم

یسرا

واقعا همچین مردهایی سراغ داری؟من فکرمیکردم نسلشون منقرض شده؟برعکس شما همه ی مردهای که من میبینم اساتیدم اشنایان دوستان واقوام منو یاد پسربچه های 5یا6ساله میندازندشایدم کمتر دلم میخواد یبارم که شده یه مرد واقعی ببینم البته با تعاریف خودم از مرد

مهتا

لااااایک برای یسرای عزیز:)))