تولدها

یک زمانی بود نه خیلی دور که زمان تولد همه را یادم بود ، نه دقیقش که حدودش را و بعد رجوع می کردم به فایل یا تقویمی که داشتم و تاریخ دقیق مشخص می شد. از ابدارچی شرکت تا مدیر عامل از دوستی که فقط باهم سلام علیک داشتیم تا کسیکه شبانه روزباهمیم و دختر خاله های طاق و جفت و نوه عمه زن عموی پسر خاله ام ... خلاصه انگیزه دقیق ناخود آگاهش هرچه بود از مهر طلبی تا خود شیرینی انگیزه خوداگاهش خوشحال کردن ادم ها بود، خلاصه برای خود من روز تولد روز مهمی بود و فکر می کردم همونطور که خودم از شنیدن تبریک ادم های بیربط و باربط روز تولدم خوشحال می شوم برای دیگری هم همینطور است کما اینکه هنوز بعد از ۶ سال خانم حسابدار شرکت قبلی که به طور تصادفی مرا دید از ، ارزش دسته گل نرگسی گفت که روز تولدش ناغافل بهش داده بودم ، سالها در زندگیم مهمترین فکر و دغدغه ام خوشحال کردن ادم ها بود،هدیه هایی کوچک و دست ساز و دیدن شادی انها مرا هم شاد می کرد، اما دیشب وقتی تو مکالمه حرفاز پیامکی شد که برای تولد کسی فرستاده شده بود و ساعتی بعد ایمیل های خانوادگی تبریک تولد دختر دایی را بدون درنگ و بی جواب و مشارکتی پاک می کردم ، به این می اندیشیدم که چقدر تغییر کرده ام، چقدر ادم ها برایم کمرنگ شده اند، نمی توانم بگویم شادی و غمشان برایم علی السویه است، هنوز غمشان پشتم را خم می کند و شادیشان لبخند بر لبم میاورد ولی دیگر شاد کردن ادم ها برایم یک کار راحت و روزمره نیست، کاری که جزو برنامه های زندگیم باشد و جزیی از خلق و خویم،حالا باید مانند خیلی دیگر از کارها برایش برنامه ریزی کنم، مثل کسی که پایش شکسته و مجبور است فیزیوتراپی کند و قدم به قدم راه برود.اصراری ندارم مثل قبل باشم ، اصراری هم ندارم همینجوری بمانم، این روزگار هم می گذرد.

/ 3 نظر / 5 بازدید
یسرا

سلام منم هدیه دادن وگرفتن روخیلی ذوست دارم چه بامناسبت چه بی مناسبت اماهیچ کدوم از اطرافیانم در خرید هدیه سلیقه ندارند ومعمولا از هدیه هاشون زیاد خوشم نمیاد اماازاینکه به یادم بودن خوشحال میشم معمولا اولین هدیه ی تولدم رو هرسال از بابام میگیرم که البته پدرجان درکمال سلیقه همیشه نقدی حساب میکنن

سیما

واقعا منم اینطوریم دیگه همه چیز برام کم رنگ شده

مرضیه

اما من هنوزم اینجوریم ... یادم میمونه .. اما حس می کنم یواش یواش داره کمرنگتر میشه این حس... اما شاید این نشونه خوبی باشه.. یعنی زتدگیم داره مسیر جدی تری رو پیش میگیره... که این مسائل که یه روزی انقد مهم بودن دارن یواش یواش کمرنگ میشن... تازه با وبلاگت آشنا شدم.. اما هر روز اگه تو اداره وقت کنم حتما اول همه به وبلاگت سر می زنم.. خوب می نویسی... وقتی می خونمشون بیشتر به این نتیجه می رسم که زندگیهامون دارن تکرار میشن... شاد باشی :)