تقسیم شادی

ادمها میخوان چیزهای خوبی رو که دارن با دیگران تقسیم کنند، و برایم مسلم است که شادی جزو چیزهایی است که من تنهایی نمی تونم تحملش کنم و باید حتما با کسی تقسیمش کنم. البته غم هم هست ولی تفاوتشون اینه که وقتی نمی تونی شادی را تقسیم کنی کلا بلاموضوع می شود و وقتی نمی تونی غمت را تقسیم کنی صد برابر زیادتر می شود. ولی فهمیده ام که تقسیم شادی من همیشه و الزاما باعث شاد شدن دیگران نمی شود. هم مخاطب باید مخاطب خاص باشد که بتواند درکت کند و حسادت نکند و هم اینکه شادی مال خودت باشد و نه شادی که به خاطر دیگری است. بهای زیادی دادم تا فهمیدم شادی هایی که به خاطر آدم های دیگر نصیب فرد می شود الزاما باید تنهایی درک شوند. چون مال دیگری است و به تو تعلق ندارد و انگار که تو از جیب دیگری بی اجازه خرج می کنی و خیرات می کنی. و با اینکه خیلی هم عمیق و تاثیر گذار هستند و همه می گویند از شادی خود آدم باارزش تر هستند ولی حداقل برای من به خاطر همین که قابلیت تقسیم ندارند ترسناک و حساس هستند و فهمیده ام چقدر شاد کردن و شاد بودن پیچیده است، باید روشی اتخاذ کنی که کمترین قربانی را داشته باشد،و این خیلی سخت است.

/ 7 نظر / 28 بازدید
بهناز

سلام خوشحال میشم به وبلاگم سر بزنید و منو لینک کنید http://artana.persianblog.ir/

عمه

سلام...من آدمی هستم باتمام مشکلات خندانم شاید بحساب نادانی بذارن.امامن ترجیح میدهم روی گشاده ات راببینم تااشک چشمت.من یک عمر سعی کردم غمهامومخفی کنم چون مراجعین من خودشون دریای غم ودردبودن .ومن برای زدودن غمشان حاضرنبودم غمگین باشم.(تراخندان دوست ترمیدارم)[لبخند]یک فرحی در درونم بجوشش درمیاد وقتی شادت ببینم

سارا

سلام به روی ماهت خانوم عیدت مبارک باشه... برات تو سال جدید پر از قشنگی آرزو می کنم و تو هم برای من...

شهرام

سلام خانوم وبلاگ نویس! سال و فال و حال و مال و اصل و نسل و تخت و بخت/بادت اندر شهریاری برقرار و بر دوام سال خرم فال نیکو مال وافر حال خوش /اصل ثابت نسل باقی تخت عالی بخت رام.

ندا

سلام. با اینکه از نو شدن هر سال حس کهنگی بیشتری بهم دست میده ولی به رسم ادب بهت تبریک میگم سال جدید رو و آرزوی بهترین ها رو برات دارم .

خلوت گزیده

مثل شادی بارداری دختر خاله...[متفکر] فکر کنم منظورتو فهمیدم .منم بیشتر خوشحالی هام مربوط به شادی دیگرانه[رویا]

بیگ لایک