شکرانه

امروز احساس کردم مثل گیاهی هستم که ریشه در خاک دارد  و اگر ازین خاک جدا شود چند روزی بیشتر دوام نخواهد آورد.

گیاهی که رنگ بویش مال دیگری است ولی خود از خاک حضور دوستان و استادانی تغذیه می کند که شاید معدود کسانی موهبت ریشه دار شدن در آن را درک کنند.

گیاهی که بذرش همان خانواده است و خاکش اما، همراهان و همصحبتانی است با یک هدف مشترک.

رسالتم در زندگی شاید این است که فضا را برای دیگران تلطیف کنم  و حضورم باعث شود تا بارشان سبک تر شود.

بذر خوبی داشته ام و در خاک خوبی پرورش پیدا کرده ام  و شکرانه این دو موهبت این است که خود نیز آنی باشم که حاصل هردو است.

ولی آنچه از خاک بیرون است به دنبال نور است . ازین خورشید به آن خورشید.  نور محبت طلب می کند و هر ازگاهی وقتی خورشید زندگیش نورش را دریغ می کند می پژمرد ولی خاک خوبی که در آن ریشه دارد باز زنده اش می کند . دوباره سر از خاک بیرون می آورد و دنبال خورشیدی دیگر...

اما خورشید زندگیم را هنوز چشم در راهم . روی به سوی منبع نور می کنم و چند صباحی شادابم ولی هر نوری انرژی خورشید را ندارد و دوامش را .

و گاه می شنوم که می گویند اگر طالب نوری بگذار چیده شوی و از ساقه جدا و من می دانم که بی ریشه خواهم شد اگر چنین شود و خیلی زود تر خواهم فسرد.

شاپرک ها ، زنبور ها و ... به سراغم می ایند و در توانم تغذیه شان می کنم ولی خود همچنان چشم انتظار نور محبتی خاص هستم که چشمم را روشن کند و شکر که ریشه در خاکی دارم که بی دریغ عشق را در اختیارم می گذارد و اینچنین است که رشد می کنم حتی اگر خورشیدهای زندگیم رنگی از حقیقت نداشته باشند.

/ 4 نظر / 10 بازدید
مهسا

سلام دوست عزيز مي خوام يه وبسايت خيلي خوب رو بهت معرفي کنم فارم فا ( برو تو گوگل و اين کلمه رو بنويس تا بري تو سايت اصلي " فارم فا " ) حتما بيا توش چون من هرچي تعريف کنم بازم شنيدن کي بود مانند ديدن فارم فا به پروفايل من هم توش سر بزن منتظرم ... فارم فا دات کام

عروس خانم

ترنم جان خوشحالم که رسالتت رو پیدا کردی یا داری بهش نزدیک میشه متنت عالی بود

صبا

سلام.اون خورشید هم بزودی طلوع خواهد کرد.متنتون خیلی قشنگ نوشتین.یلداتون شاد.

یهدا

خورشیدی پیدا نمیشه خانوم...باید به ستاره اکتفا کرد[ناراحت]