امان از بی همزبانی

جملات را برای همکار سایت دیکته می کنم...

یکی در میان می پرسد یعنی چی؟

اشتهار یعنی چی؟

ساری و جاری است یعنی چی؟

بادی امر یعنی چی؟

شاکله یعنی چی؟

شک می کنم من فارسی حرف می زنم یا نه...

متن خبرنامه تبلیغاتی را برای واحد تبلیغات دیکته می کنم ....

باز هم همین بساط است.

رطب و یابس یعنی چی

بته جقه یعنی چی؟؟؟؟؟؟

ذی ربط یعنی چی؟

جهاز علمی چیه؟

ابتیاع؟

نوابغ را نوابق می نویسد

راجع به را راجب می نویسد

نسل فک می کنن هستند دیگر

/ 14 نظر / 52 بازدید
نمایش نظرات قبلی
شيراز

استاد نسل دهه چهل ديدم كه ضوابط رو ظوابط می نويسه، مهندس دهه 30 هم می شناسم كه روی نقشه خونه به جای هال مينويسه حال، خيلی افراد هنوز به جای سپاسگزاری مينويسن سپاسگذاری و ... اما نسلی كه مينويسه راجب زندگيه خودم ترجيه ميدم ... خاهرام و برادرام .... اين نسل، اشكمو درميارن كلمات فاخر پيشكش، ادب و اداب بماند، به گمانم نوعی زامبی به نام زامبی های زبان فارسی داريم

عمه

سلام...خیلی وقته به این نتیجه رسیدم اموزش وپرورش قید تدریس زبان فارسی را زده...حق داری

شيراز

زهرا جان گيرم به قول شما ماها همه مثل پيرهاي خرفت. اما فكر می كنيد اين جوونا وقتی پير شدن، پيرهای فرهيخته و روشنفكر، با اصالت و احترام برانگيزی خواهند بود؟

Mo na

بازم به ده شصتيا بابااا البته واقعابايد تفكيك قايل شد بين نسل نيمه اول دهه و اخه ده شصت چ رسد به هفتاد! بهرحال اينهم از طبيعت گذر زمانه و شكاف نسل ها و تا بوده همين بوده و بس راستي اين روزها ايين نامه نحوه سرپرستي كودكان بي سرپرست و بد سرپرست هم ابلاغ شده و ديگر دختران مجرد بالاي ٣٠ سال براحتي ميتونند فرزند( خوانده) داشته باشند و براي بچشون شناسنامه با نام پدر فرضي اخذ كنند... خبر خوبيه و خوبترم ميشه اگر دختراي مجرد ايراني بتونند با اسپرم اهدايي حس واقعي مادر شدنو تجربه كنند... ❤️❤️❤️

elham

نه عزیزم شک نکنید بیشتر عربی حرف میزدید

هانیه

من تو محیط کار و تو اجتماع خیلی کم دهه شصتی میبینم.ما بیشترین بچه های اون دوره بودیم.ولی کمترین سهم رو الان تو اجتماع داریم.دهه هفتادیها بیشتر از ما سر کارند.دهم پنجاهیها اغلب بچه درند یا کار کلیدی دستشونه.ولی دهه شصتیا کجان؟

فرزانه

متاسفانه این درد مبتلا به جامعه ماست..پسرک مثلا سال سوم دبیرستان است و هنوز از من می پرسد که عرض حال را ایا با الف می نویسند و هجای عصر و قسطنطنیه و ...را از من می پرسد گاه که عصبانی می شوم فکر می کنم آیا در آن مدرسه اش را باید گل بگیرند یا باید کامپیوتر و اینترنت و موبایلش را که داخل دستشویی هم می برد را باید پرت کنم و بیاندازم اشغالی ؟یا مشکل در شیوه تربیتی است؟ گاه در قبال رفتار هایش احساس گناه می کنم اما می دانم بیشتر از آنکه مادر خانه باشم مرد نان آور خانه بوده ام که سالهاست زنانگی خود را فراموش کرده ام و خسارتش هم به من خورده و هم به پسرک ..

پرنسس

سلام.خواستم به مونا جون بگم یعنی فکر میکنی زمانی جامعه بپذیره که یه دختر مجرد با اسپرم اهدایی باردار بشه.؟عیده والا

علی

" عجیب است که این نکات را گفتم منفی می گیری چون کلا این نسل هیچ وصله منفی را به وجود مبارکشان نمی چسبانند..." الان ازمون تعریف کردی؟!

گلاره

چقدر با زبان مادری بیگانه شده ایم... و چه بی سواد!!!!!!!!!!!![دلشکسته][سبز][عصبانی]