تجرد بعد از سی سالگی

دل نوشت های یک دختر سی و چند ساله

وقتی آقای دوست دلیل بداخلاقی من را که به خاطر بی برنامگی های دیگری بود، به عادت ماهیانه ربط داد مجبور شدم که کلی برایش توضیح بدهم که معمولا خانم ها وقتی پریود نیستند اعصابشان خراب است و این یک توهم مردانه است که فکر می کنند دقیقا در همان یک هفته، اعصاب و روان خانم ها بهم می ریزد.

pms یا سندرم پیش از قاعدگی به خاطر تغییرات هورمونی قبل از این دوران رخ می دهد و تاثیراتش بر روح و روان زنان انکار ناشدنی است.

ولی متاسفانه حرفی را که بارها از زبان مردان شنیده ام نشان از این دارد که اکثرا رهفکر می کنند دقیقا در طول همان هفته همه واکنش ها صورت می گیرد و بارها گفته اند که حتما پریوده که اینهمه عصبی است.

این اظهار فضل که اکثرا با نوعی فخر فروشی از کشف رازهای زنان همراه است بیشتر باعث عصبانیت زنان می شود و یا اینکه دید تحقیر آمیزی به صاحب کلام پیدا می کنند چون دقیقا مثل این است که سرت را بالا بگیری و با افتخار بگویی آسمان زرشکی است.!!!

به هر حال برخودم واجب دانستم برای آن دسته از آقایونی که تابه حال در این زمینه توجیه نشدند عرض کنم که در دوران عادت ماهانه درد و ضعف جسمانی بیشتر از آشفتگی های روحی و روانی است و این آشفتگی ها معمولا به دوران قبل یا بعد از عادت ماهانه است .که گاهی از دوهفته قبل شروع می شود.

به هر حال امیدوارم آقایون به جای اظهار فضل های جاهلانه و خاله زنکی کمی بیشتر اطلاعات خود را در زمینه PMS و PMDD زیادتر کنند تا از خیلی از سوتفاهم ها جلوگیری شود.

نوشته شده در ۱۳٩٤/۱/٢٤ساعت ۱٢:٢۳ ‎ب.ظ توسط نظرات ()


Design By : Pichak